Žemaitukai Kriaunose

Kelionė gurguole per Lietuvą su žemaitukų veislės arkliais – jau tradicija tapęs „Bėk bėk, žirgeli!” renginys. Šį kartą tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės arklius, susėdę į vežimus ir bričkas mediniais ratais, apsirėdę senoviškais drabužiais ir kelionę pradėję Žemaitijoje, gražų gegužės 31-osios vakarą pasiekė Kriaunas. Į Aukštaitijos kraštą su ištvermingais žemaitukais žygeiviai atkeliavo iš Kaltinėnų, Laukuvos, Varsėdžių (Šilalės r.), Butkiškių, Kražių (Kelmės r.), Kulių (Plungės r.). Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais tradicijas, pristatyti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių amatą, tobulinti vadeliotojų įgūdžius, skleisti meilę lietuviškai kultūrai, nedalomai žmogaus ir žirgo bendrystei. Visa tai su malonumu buvo pristatyta kriauniečiams.

Su miestelio gyventojais susitikę ir pabendravę lietuviškų tradicijų puoselėtojai, patraukė link Sartų ežero. Įsikūrę pakrantėje, arklius paleidę ganytis, žygeiviai ragavo sūrį, laužė duoną ir ilsėjosi po atviru dangumi, nes laukė kelionė į Stelmužę, paskui Dusetas, Užpalius, kol galiausiai pasieks Niūronis.

Kriaunų kaimo bendruomenės informacija, 2021 06 01
Gražinos Balčiūnienės, Raimundo Jočio ir Klaudijaus Driskiaus nuotraukos

Sutikimas Kriaunose su duona ir sūriu I
Sutikimas Kriaunose su duona ir sūriu II
Poilsis prie Sartų Sigito Driskiaus valdose
Žemaitukai prie Sartų
Vežimai ir bričkos
Žygio vadovas Vaidotas Digaitis

Kriaunų kaimo bendruomenės visuotinis narių susirinkimas

2021 m. gegužės 15 d. neįprastomis sąlygomis, tačiau laikantis būtinų saugumo reikalavimų, Kriaunose įvyko visuotinis Kriaunų kaimo bendruomenės narių susirinkimas.

Įvykdėme planuotą darbotvarkę, kalbėjome apie Kriaunų dabartį ir ateitį, išsirinkome naujai kadencijai bendruomenės pirmininką, tarybą, finansininką, revizorių.

Kriaunų kaimo bendruomenė yra atvira visoms prasmingoms žmonių idėjoms ir iniciatyvoms, jas palaiko ir skatina, o žmones kviečia ir telkia svarbiems darbams.

Nepavėluokite !

Kriaunų kaimo bendruomenės informacija, 2021 05 17.

Susirinkimo akimirka. Klaudijaus Driskiaus nuotrauka

Bendruomenė laimėjo projektą

Kriaunų kaimo bendruomenė laimėjo Rokiškio rajono savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Gyvenkime sveikai“. Projekto lėšomis bus įsigytos asmens higienos ir apsaugos priemonės.

Kriaunų kaimo bendruomenės informacijaVisuotinis Kriaunų kaimo bendruomenės narių susirinkimas

Kriaunų kaimo bendruomenės narių dėmesiui !

2021 m. gegužės 15 d. 10.00 val. šaukiamas Kriaunų kaimo bendruomenės visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks Kriaunų mokykloje adresu: Sartų g. 19, Kriaunos
Susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl bendruomenės veiklos ataskaitos (pirmininko pranešimas).
2. Dėl bendruomenės finansinės veiklos patikrinimo ataskaitos (revizorės pranešimas).
3. Dėl bendruomenės įstatų keitimo.
4. Dėl bendruomenės pirmininko rinkimų.
5. Dėl bendruomenės tarybos narių rinkimų.
6. Dėl bendruomenės finansininko rinkimų.
7. Dėl bendruomenės revizoriaus rinkimų.
8. Kiti klausimai.
Tuo atveju, jeigu Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęstų karantino režimo galiojimą – susirinkimas bus organizuojamas nuotoliniu būdu arba raštu.

Kriaunų kaimo bendruomenės pirmininkas