Mūsų bendruomenės narys Klaudijus Driskius 2021 m. išvakarėse išleido albumą-knygą „Tirpstanti tapatybė: Baltarusijos lietuviai“. Dalies tekstų autorius Regimantas Pranaitis.

Fotografijos ir tekstai knygai-albumui sukurti 28 ekspedicijų, surengtų į Baltarusijos gyvenamas vietoves, pagrindu. 2012-2018 m. dirbta Astrave, Ašmenoje, Gervėčiuose, Gėliūnuose, Galčiūnuose, Duboke, Giriose, Mockose, Petrikuose, Varnionyse, Kerplėšinėje, Knistuškėse. Dauguma šių kaimų ir miestelių yra Astravo atominės elektrinės kaimynystėje, vos už kelių kilometrų. Krašto gyvenimas atspindėtas per charakteringų žmonių portretus, įamžintas krikštynas, vestuves, laidotuves. Albume išryškinti tradiciniai amatai ir gyventojų kasdienis darbas, mokyklos gyvenimas, gausus kalendorinių švenčių ratas: Velykų šventės, Sekminių papročiai, gegužinės ir birželinės pamaldos, Švč. Trejybės atlaidai, Duboko atlaidai palei Nerį (Viliją), Žolinė, Kalėdos. Atskira albumo dalis – tekstai. Fotografijų herojai pasakoja savo gyvenimus. Kai kurios spausdinamos istorijos, virtusios tautosaka ir perduodamos iš lūpų į lūpas.

Klaudijų Driskių kalbina svetainė alkas.lt.
K. Driskius: Baltarusijoje Lietuvos daugiau nei  Lietuvoje

Klaudijus Driskius ir Regimantas Pranaitis prie paminklo 1863 m. sukilimui Slabadoje (Baltarusija). 2015 m. Valentino Ivinsko nuotrauka

Kriaunų kaimo bendruomenės informacija